Tytuł obroniony !!!

Stara sportowa prawda mówi, że zdobyć mistrzostwo jest trudno ale obronić go jest jeszcze trudniej. Dziś w Świnnej Porębie odbył się XV Halowy Turniej Sędziów Piłki Nożnej Małopolski Zachodniej. Tytułu sprzed roku broniła drużyna Kolegium Sędziów z Oświęcimia, która przełamała 6-letnią hegemonię zwyciężania swoich Kolegów z Wadowic. Gospodarze byli więc żądni odzyskania trofeum. Ponadto w zawodach wzięły udział zawsze groźne Kolegia z Chrzanowa i Olkusza.

Turniej rozpoczął się od meczu Oświęcim – Wadowice. Piłkarskie szachy, obie drużyny bały się odkryć, przede wszystkim zabezpieczając swoje szyki obronne. Niestety dla nas, przy stracie piłki na połowie wadowiczan Krzysztof Jakubik faulował taktycznie, za co otrzymał 2-minutową karę. Pomimo dzielnej obrony 3 na 4 straciliśmy bramkę, która okazała się jedyną w tym spotkaniu.
To tylko podrażniło nasze ambicje. Na drugie spotkanie z Olkuszem wyszliśmy bardzo zmotywowani a całe spotkanie zakończyło się naszym bezdyskusyjnym zwycięstwem 4:0. Bramkami po połowie podzielili się Jakub Gandurski i Grzegorz Hendzlik.
Zamykający pierwszą połowę turnieju mecz z Chrzanowem miał podobny przebieg, raczej gładkie 3:0 po 2 bramkach Grzegorza Hendzlika i jednej Krzysztofa Jakubika.

Na półmetku rozgrywek: Wadowice 7pkt, Oświęcim 6pkt, Chrzanów 2pkt, Olkusz 1pkt.

Przed rewanżem z Wadowicami wiadome było jedno. Jeśli chcemy powtórzyć sukces sprzed roku to trzeba Wadowice po prostu ograć. Walka, walka i jeszcze raz walka – tak można określić ten mecz, w którym pięknych strzałów jak również spektakularnych obron obu bramkarzy nie brakowało. Zabrakło jednego – bramek. Remis 0:0 sprawił, że Kolegium Sędziów z Wadowic było najbliższym wygrania turnieju.
I tu niespodzianka turnieju. Niespodziewanie Wadowice przegrały z Chrzanowem 1:2 czym „podały nam rękę”. Tym razem to my mieliśmy wszystko w swoich rękach. Dostając taki „prezent” nie sposób było z niego nie skorzystać. Aby to się udało trzeba było jednak wygrać oba ostatnie mecz. Rewanż z Olkuszem w niczym nie przypominał pierwszego gładko wygranego spotkania. Na domiar złego straciliśmy jako pierwsi bramkę i jeszcze na 3 minuty do końca meczu na tablicy widniał fatalny dla nas wynik 0:1. Piłkarskie szczęście było tym razem po naszej stronie. Remisową bramkę zdobył Grzegorz Hendzlik a w ostatniej minucie złoty strzał oddał Jakub Gandurski! 2:1 dla Oświęcimia!
Mecz z Olkuszem kosztował nas sporo sił ale wiedzieliśmy, że tylko wygrana z Chrzanowem da nam upragnione zwycięstwo w turnieju. Na tablicy wyników bardzo długo widniał wynik bezbramkowy aż w końcu swoją najważniejszą bramkę w zawodach zdobył Krzysztof Jakubik. Tytuł wisiał w powietrzu, Chrzanów groźnie atakował a nasze kontry nie kończyły się zdobyciem drugiej bramki aż w końcu się udało. Najlepszy strzelec turnieju Grzegorz Hendzlik zdobył bramkę na 2:0, zamykając mecz i cały turniej!

Szał radości i chóralne śpiewy, oświęcimscy sędziowie znów Mistrzami Małopolski Zachodniej! „Mistrz! Mistrz! Oświęcim!”