Oświęcimscy sędziowie w roli piłkarzy

Dziś w hali KS Bronowianka w Krakowie odbyły się VI Halowe Mistrzostwa Małopolski Drużyn Sędziów Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MZPN. Do turnieju przystąpiło 15 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy:

Grupa A: Kraków II, Olkusz, Gorlice, Żabno, Limanowa
Grupa B: Nowy Targ, Oświęcim, Wieliczka, Nowy Sącz, Brzesko
Grupa C: Kraków, Wadowice, Myślenice, Bochnia, Chrzanów

Regulamin turnieju przewidywał mecze w grupach systemem „każdy z każdym” a do ćwierćfinału awansować miały po dwie pierwsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze z trzecich miejsc. Każdy zdobyty punkt a nawet bramka miały kolosalne znaczenie dla końcowego układu tabeli.

Grupa B, do której zostali rozlosowani sędziowie z Oświęcimia już na starcie wydawała się bardzo wyrównana. Już na dzień dobry oświęcimianom przyszło się zmierzyć ze swoimi Kolegami z Nowego Targu – wicemistrzami sprzed roku. Był to rewanż za ubiegłoroczny półfinał – przegrany przez Oświęcim 0:3. Dziś na rozpoczęcie turnieju padł bezbramkowy remis. W drugim grupowym spotkaniu oświęcimscy rozjemcy niestety przegrali z Brzeskiem 1:2 a honorową bramkę zdobył Łukasz Łabaj. Nad drużyną zawisło widmo przedwczesnego odpadnięcia z turnieju. Trzeci mecz okazał się tym najprostszym ale także najlepiej zagranym tego dnia – 3:0 z Wieliczką po 2 bramkach Łukasza Łabaja i jednej Bogdana Wanata. Jak co roku ostatni mecz grupowy decydował o pozostaniu w turnieju. Wygrana dawała stuprocentowy awans, przy remisie trzeba było czekać na inne rozstrzygnięcia. Mecz z Nowym Sączem rozpoczął Łukasz Łabaj dając oświęcimianom prowadzenie. Niestety, gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą minutę do końca meczu rywale wyrównali, na co KS Oświęcim już nie odpowiedział. Drużyna sędziów z Oświęcimia w 4 meczach zdobyła 5 punktów i musiała liczyć na „pomoc” innych. W ostatnim meczu grupowym Brzesko – Nowy Targ nie mógł paść remis. Niestety nikt bramki nie zdobył co spowodowało, że oświęcimscy sędziowie przedwcześnie odpadli z turnieju.

Mecze fazy pucharowej przyniosły sporo niespodzianek, odpadło kilku faworytów a cały turniej w niesamowitej serii rzutów karnych wygrała drużyna Kolegium Sędziów z Limanowej, zdobywając tytuł Mistrzów Małopolski Sędziów 2019.

Tabela Grupy A:
1.Żabno 7pkt 2:2
2.Gorlice 6pkt 4:2
3.Limanowa 5pkt 4:3
--------------------------
4.Olkusz 3pkt 0:1
5.Kraków II 3pkt 0:2

Wyniki Grupy B:
Brzesko-Wieliczka 0:0
Oświęcim-Nowy Targ 0:0
Wieliczka-Nowy Sącz 0:0
Oświęcim-Brzesko 1:2 (Łabaj)
Wieliczka-Nowy Targ 0:2
Nowy Sącz-Brzesko 1:0
Oświęcim-Wieliczka 3:0 (Łabaj x2, Wanat)
Nowy Targ-Nowy Sącz 1:0
Oświęcim-Nowy Sącz 1:1 (Łabaj)
Brzesko-Nowy Targ 0:0

Brzesko-Myślenice 2:3

Finał:
Limanowa-Kraków 1:1, 7:6 w karnych

Skład drużyny Kolegium Sędziów Oświęcim:
Jurzak Emilian (br) – Hendzlik Grzegorz, Włodarczyk Wojciech, Łabaj Łukasz (kpt), Nowak Maksymilian, Karaśkiewicz Konrad, Sroka Krystian, Sroka Sebastian, Wanat Bogdan.
Prezes KS Oświęcim – Zbigniew Walus. Trener drużyny – Ryszard Drzyżdżyk. Kierownik drużyny – Lucjan Wesołowski.