Kolegium Sędziów Oświęcim najlepsze w Małopolsce Zachodniej!

Wczoraj w hali olkuskiego MOSiRu odbył się XIV Halowy Turniej Sędziów Piłki Nożnej Małopolski Zachodniej. Jak co roku w imprezie wzięły udział 4 drużyny z zaprzyjaźnionych ze sobą Podokręgów: Olkusza, Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic. Poza rywalizacją czysto sportową turnieje te są okazją do wspólnej integracji.

Tytułu mistrzowskiego broniła drużyna Wadowic, która od 6 lat niepodzielnie rządziła w zachodniej części Małopolski. Przerwać tę serię miały ochotę pozostałe drużyny: nieobliczalnego KS Chrzanów, groźnego na własnym parkiecie KS Olkusz oraz odmienionego personalnie KS Oświęcim.

Hegemonia Kolegium Sędziów w Wadowicach została przełamana. Turniej w bezdyskusyjny sposób wygrali sędziowie z Oświęcimia zwyciężając we wszystkich 6 meczach nie tracąc przy tym nawet jednej bramki!

Przypomnieć należy, że dwa tygodnie temu Kolegium Sędziów z Oświęcimia pechowo, przedwcześnie zakończyło swój udział w Mistrzostwach Małopolski w Krakowie. Na rehabilitację nie trzeba było długo czekać.

Wczorajszy sukces oświęcimian rodził się z każdym kolejnym meczem. Celem nadrzędnym była szczelna defensywa. 6 meczów, czyli 90 minut czystej gry bez straty bramki mówi samo za siebie.

Turniej został rozstrzygnięty już w 4 serii gier gdy Oświęcim mierzył się z Wadowicami. Bohaterem tego spotkania został Emilian Jurzak, który nie dość, że obronił rzut karny jednego z asów w talii wadowiczan – Krzysztofa Dyrcza to jeszcze sam zdobył bramkę lobując bramkarza rywali.

W błędzie był ten, kto myślał, że zwycięski Oświęcim w dwóch ostatnich meczach zagra już na przysłowiowym „luzie”. Przekonali się o tym Koledzy z Chrzanowa oraz Olkusza. Do ostatnich sekund swojego ostatniego meczu oświęcimianie heroicznie bronili własnej bramki aby cały turniej zakończyć „na zero z tyłu”. W 14 letniej historii turnieju tej sztuki nie dokonał jeszcze nikt!

Cała drużyna sędziów z Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu zasłużyła na wielkie słowa uznania. Na indywidualną laurkę przede wszystkim zasłużył bramkarz. Organizatorzy docenili i uhonorowali statuetką dla najlepszego goalkeepera turnieju Emiliana Jurzaka – niepokonanego tego dnia ani razu. Niewątpliwie był to jego dzień. Czyste konto, obroniony rzut karny w arcyważnym meczu z Wadowicami oraz 2 zdobyte bramki potwierdziły, że nagroda trafiła we właściwe ręce.

Jak podano na wstępie Kolegium Sędziów w Oświęcimiu trzeci raz w historii Mistrzem Małopolski Zachodniej! Za rok XV edycja turnieju, którego organizatorem będzie KS Wadowice.

Wyniki:

Olkusz – Chrzanów 1:2

Oświęcim – Wadowice 2:0 (Wanat B, Sroka S)

Olkusz – Wadowice 3:1

Oświęcim – Chrzanów 2:0 (Matyjaszek, Jurzak)

Olkusz – Oświęcim 0:1 (Wanat D)

Wadowice – Chrzanów 6:2

Chrzanów – Olkusz 1:1

Wadowice – Oświęcim 0:2 (Jurzak, Wanat D)

Wadowice – Olkusz 1:1

Chrzanów – Oświęcim 0:6 (Matyjaszek x2, Sroka S, Sroka Kx2, Walus)

Oświęcim – Olkusz 1:0 (Sroka K)

Chrzanów – Wadowice 1:5

Tabela:

1.Oświęcim 6 18pkt 14:0

2.Wadowice 6 7pkt 13:11

3.Olkusz 6 5 pkt 6:7

4.Chrzanów 6 4 pkt 6:21

Skład KS Oświęcim: Emilian Jurzak, Grzegorz Hendzlik, Michał Matyjaszek, Krystian Sroka, Sebastian Sroka, Dariusz Wanat, Bogdan Wanat, Zbigniew Walus.

Trener: Ryszard Drzyżdżyk

Kierownik: Lucjan Wesołowski

Tabela wszechczasów:

1.Wadowice – 6x1 miejsce, 4x2 miejsce, 2x3 miejsce, 2x4 miejsce

2.Oświęcim – 3x1 miejsce, 4x2 miejsce, 7x3 miejsce, ani razu 4 miejsce

3.Olkusz – 3x1 miejsce, 2x2 miejsce, 3x3 miejsce, 6x4 miejsce

4.Chrzanów – 2x1 miejsce, 4x2 miejsce, 2x3 miejsce, 6x4 miejsce.

Lucjan Wesołowski